SAMOCHODY RC

SAMOCHODY RC

Samochody RC to jedna z kategorii modelarstwa RC. Te zdalnie sterowane modele występują w najróżniejszych formach, to jaki samochód zdalnie sterowany wybierzemy zależy to od naszych preferencji, terenu, po którym mają się przemieszczać i sposobu w jaki mają to robić.

Samochody zdalnie sterowane dzielą się na kilka głównych grup. Wyróżniamy wśród nich pojazdy on-road, drift i off-road. Pierwsza kategoria to przeważnie bardzo szybkie miniatury prawdziwych samochodów, których głównym zadaniem jest jazda lub ściganie się po gładkich powierzchniach (asfalt, beton). Pojazdy drift to modele tylnonapędowe stworzone z myślą o jeździe w kontrolowanym poślizgu. Najbardziej obszerną rodzinę pojazdów stanowią samochody off-road. Jak wskazuje nazwa są to modele przystosowane do jazdy w trudnym terenie. Wyróżniamy wśród nich buggy, tracki, truggi czy samochody typu short course zwane również "dakarówkami". Samochody RC różnią się między sobą również rodzajami stosowanych w nich silników. Mogą to być silniki elektryczne lub spalinowe. Początkujący modelarze skłaniają się ku modelom elektrycznym.

Samochody elektryczne są przeważnie tańsze w zakupie i eksploatacji od swoich spalinowych odpowiedników.

Samochody spalinowe to przeważnie cięższe, ale i dużo szybsze modele. Do ich sterowania konieczne są umiejętności, których może zabraknąć początkującemu hobbyście. Niezależnie od poziomu zaawansowania i preferowanych modeli pojazdów, nasz sklep oferuje fachową pomoc w wyborze najbardziej odpowiedniego modelu.

SAMOCHODY RC W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

  • ELEKTRYCZNE

    Samochody elektryczne to pojazdy wyposażone w jednostki napędowe zasilane energią elektryczną. Mogą to być silniki szczotkowe inaczej nazywane komutatorowymi, lub mocniejsze i nowocześniejsze silniki bezszczotkowe. Początkujący modelarze wybierają przeważnie modele z silnikami szczotkowymi. Osiągane przez nie prędkości zazwyczaj nie przekraczają 40 km/h. Takie prędkości zapewniają na początku wystarczającą dawkę emocji i pozwalają nabrać wprawy koniecznej do sterowania mocniejszymi i szybszymi pojazdami.

    Bez względu na rodzaj zastosowanego silnika elektryczne samochody RC są zasilane za pomocą umieszonego we wnętrzu pojazdu akumulatora. W podstawowej konfiguracji są to przeważnie akumulatory NiMH lub NiCd. Ich zaletą jest stosunkowo niewysoka cena oraz możliwość wielokrotnego ładowania. Szybsze pojazdy wymagają mocniejszych akumulatorów LiPo. Akumulatory takie oferują większe pojemności, bezpośrednio przekładające się na długość zabawy, oraz wyższe napięcia umożliwiające poruszania się modelu z większą prędkością Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  • SPALINOWE

    Samochody spalinowe to pojazdy zasilane za pomocą silników spalających paliwo typu nitro, lub rzadziej spotykane, zasilane benzyną. Modele te charakteryzują się dużo większą, niż modele elektryczne, dynamiką jazdy oraz osiągami. Z tego względu są to modele wybierane przeważnie przez doświadczonych modelarzy. Do ich obsługi przydatne jest również zamiłowanie do majsterkowania. Silniki wymagają częstych regulacji, a ich eksploatacja powinna być poprzedzona dotarciem silnika.

    Silniki spalinowe stosowane w modelarstwie oferują nie tylko większą moc przekładającą się na lepsze osiągi modeli. Ich główną zaletą jest ilość czasu potrzebna do uzupełnienia paliwa. W przeciwieństwie do akumulatora wymagającego wielogodzinnego ładowania, zbiornik paliwa uzupełniany jest z zaledwie kilka chwil. Spalinowe samochody RC dzięki pracy silników nie należą do najcichszych. Dźwięk generowany przez te pojazdy jest przez większość modelarzy uważany za nieodłączny element dobrej zabawy. Jeśli jesteś miłośnikiem ryku silników, z pewnością znajdziesz u nas coś dla siebie.

Koszyk 0 Produkt Produkty (pusty)

Brak produktów

Darmowa wysyłka! Wysyłka
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie